Europa Zachodnia 2011

Wyprawy Motocyklowe

Europa Zachodnia

Dziesięć tysięcy kilometrów podróży

Dziesięć tysięcy kilometrów, jedenaście państw, dwa kółka, namiot i my. W słońcu, deszczu, upale, zimnie, mgle, zmaganie się z samym sobą i z tym co nieprzewidywalne… czyli wielka przygoda! Pomysł na tę wyprawę chodził nam po głowach od dłuższego czasu, ale dopiero w tym roku zabraliśmy się za jego realizację. Chcieliśmy zobaczyć „prawdziwą Europę”. Piękne, różnorodne państwa oferują wiele atrakcji. Mają swój niepowtarzalny klimat, zachwycające krajobrazy, odrębne kuchnie, kulturę i atmosferę. Ta wyprawa umożliwiła nam poznanie tego wszystkiego. Obładowani bagażem doświadczeń, stosem zdjęć i setkami wspomnień wróciliśmy szczęśliwie i chcielibyśmy podzielić się z Wami wrażeniami z podróży po Europie Zachodniej.

Zapraszamy zatem na wyprawę przez nadzwyczaj gościnną Hiszpanię – krainę pachnącą ziołami, o niepowtarzalnym klimacie południa i zachwycającej przyrodzie; przez złote, piaszczyste plaże Portugalii ukryte w malowniczych zatoczkach, otoczonych klifami i uroczymi białymi domkami z widokiem na bezkresny, ciemnobłękitny ocean; przez rozległe winnice Francji – spokojnej krainy rolniczej usianej słonecznikami; przez zielone masywy górskie Pirenejów; przez malowniczą Andorę, wybitnie górzystą krainę o sielankowych dolinach i wysoko położonych przełęczach; przez bajeczną krainę Monako o niespotykanej roślinności współgrającej ze wszechobecnym przepychem; przez malownicze wioski Szwajcarii wplecione w górskie zbocza; przez zielone, głęboko wycięte doliny rzeczne Austrii, otoczone ośnieżonymi szczytami; przez wąskie, kręte drogi i dróżki alpejskie, wijące się wysoko w górach, oferujące niesamowite wrażenia z jazdy.

Informacje o wyprawie

Trasa11 krajów: Francja, Hiszpania, Portugalia, Andora, Monako, Włochy, Szwajcaria, Austria i powrót przez Niemcy, Luxemburg i Belgię
Data24.06.2011 - 15.07 2011
Długość trasy10360 km
NoclegiKempingi
Najdłuższy dzienny dystans959 km
Najkrótszy dzienny dystans349 km
MapyAA Western Europe 2009
Michelin France 2011
Michelin Espana&Portugal 2011
Michelin Italia 2008
Hallwag Alpenländer 2011-2015
Całkowity koszt

Szczegółowa mapa naszej trasy

Zobacz Europa Zachodnia 2011 na większej mapie

Każdy dzień naszej wyprawy przynosił nowe wrażenia i przygody, z których chcieliśmy zapamiętać jak najwięcej. Oto zapiski z naszego dziennika.

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słow, zapraszamy więc do galerii, gdzie można zobaczyć fotorelację z naszej podróży.