Kornwalia 2010

Wyprawy Motocyklowe

Kornwalia

Kraina niezwykłych krajobrazów nadmorskich
Kornwalia to półwysep na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii od północy oblewany wodami Atlantyku, a od południa wodami kanału La Manche. Kraina ta cieszy się opinią jednego z najbardziej malowniczych zakątków Anglii a my postanowiliśmy to sprawdzić. Krajobraz Kornwalii jest naprawdę wspaniały. Wysokie klify wznoszące się nad oceanem zabarwionym przez skały na turkusowo. Rozległe wrzosowiska i pasące się na nich owce. Łąki, parki i ogrody z bujną, soczyście zieloną roślinnością. Małe zatoczki znikające pod wodą w czasie przypływu. Latarnie morskie położone na skalistych, przybrzeżnych wysepkach. Małe rybackie wioski, piaszczyste plaże i palmy, silne wiatry i kłębiace się na niebie chmury – to naprawdę robi wrażenie. Zapraszamy na krótką wyprawę po Kornwalii, miejscu pełnym zapierających dech w piersiach i pobudzających wyobraźnię widoków.

Informacje o wyprawie

TrasaKornwalia oraz część Devonu
Data28.07.2010 – 01.08 2010
Długość trasy1220 km
NoclegiKempingi
Najdłuższy dzienny dystans453 km
Najkrótszy dzienny dystans138 km
MapyDevon, Cornwall, West Somerset – Visitor's Atlas & Guide (2008)
Całkowity koszt

Szczegółowa mapa naszej trasy

Zobacz Kornwalia 2010 na większej mapie

Każdy dzień naszej wyprawy przynosił nowe wrażenia i przygody, z których chcieliśmy zapamiętać jak najwięcej. Oto zapiski z naszego dziennika.

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słow, zapraszamy więc do galerii, gdzie można zobaczyć fotorelację z naszej podróży.