Kraje Bałtyckie 2013

Wyprawy Motocyklowe

Kraje bałtyckie

Kraina lasów i wody

Po roku przerwy odezwała się w nas nieodparta ochota na podróż motocyklem, gdzieś daleko i na dłużej. Rozprawiając się z różnymi przeciwnościami losu zdołaliśmy wygospodarować dwa tygodnie na urlop. Wybór szybko padł na kraje bałtyckie, co mogliśmy połączyć z kilkudniową wizytą rodzinną w Polsce. Z sentymentem wróciliśmy w skandynawskie rejony, z ciekawością wkroczyliśmy w kraje europy wschodniej i z radością odwiedziliśmy nasze rodzinne strony. Zaowocowało to mieszanką rozmaitych atrakcji i solidną dawką wrażeń i emocji.

Litwa, Łotwa i Estonia, mimo, że często postrzegane jako identyczne są jednak zróżnicowane kulturowo, przyrodniczo i architektonicznie, a Bałtyk z każdej strony wygląda inaczej. Miejscami zachwyca piaszczystymi plażami a miejscami wygląda bardziej jak jezioro, gdzie woda łagodnie oblewa trawiasty brzeg. Zapraszamy zatem na wyprawę przez kraje bałtyckie, nizinne rejony z z dużą ilością jezior, rzek, pastwisk, łąk i lasów, mokradeł oraz rezerwatów i parków narodowych.

Informacje o wyprawie

TrasaKraje bałtyckie; Litwa, Łotwa Estonia oraz dodatkowo Dania, Szwecja, Finlandia i Polska
Data10.08.2013 - 25.08 2013
Długość trasy7014 km
NoclegiKempingi
Najdłuższy dzienny dystans1398 km
Najkrótszy dzienny dystans0 km
MapyHallwag International – Touring Scandinavia w wersji książkowej
Baltic Countries 2012 wydawnictwa Jāna Sēta (zakupioną na Łotwie)
Collins Europe 2009
Całkowity koszt

Szczegółowa mapa naszej trasy

Zobacz Kraje Baltyckie 2013 na większej mapie

Każdy dzień naszej wyprawy przynosił nowe wrażenia i przygody, z których chcieliśmy zapamiętać jak najwięcej. Oto zapiski z naszego dziennika.

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słow, zapraszamy więc do galerii, gdzie można zobaczyć fotorelację z naszej podróży.