Irlandia 2009

Wyprawy Motocyklowe

Irlandia

Kraina soczystej zieleni
Zachwycające krajobrazy są jedną z największych atrakcji Irlandii. Klify, torfowiska, jeziora, pasma gór i skaliste wysepki tworzą scenerię dziewiczej przyrody. Wśród żyznych, wiecznie zielonych pastwisk zraszanych obficie przez często padające deszcze, wyrastają prastare celtyckie krzyże, kamienne kręgi, opactwa i zamki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Irlandia postrzegana jest również jako kraina chat krytych strzechą, pubów, oryginalnej muzyki i lirycznej poezji. I jest w tym sporo prawdy. A dlaczego Irlandia? – ponieważ blisko, ponieważ jeszcze tam nas nie było, ponieważ chcieliśmy zobaczyć tą zieloną wyspę z wysokimi klifami i skalistymi przylądkami rozsianymi wzdłuż wybrzeży i poczuć atmosferę przesyconą celtyckimi mitami. Niestety dla nas Irlandia nie okazała się łaskawa. Padający nieustannie deszcz nie pozwolił nam w pełni nacieszyć się widokami i tym co ta kraina ma do zaoferowania. Musieliśmy przerwać naszą wyprawę po kilku dniach. Zapraszamy Was zatem do obejrzenia tego co nam się udało zobaczyć.

Informacje o wyprawie

TrasaPołudniowa część Irlandii
Data29.08.2009 – 03.09 2009
Długość trasy2060 km
NoclegiKempingi, Bed & Breakfast
Najdłuższy dzienny dystans439 km
Najkrótszy dzienny dystans238 km
MapyAA Glovebox Atlas – Ireland(2008)
Całkowity koszt

Szczegółowa mapa naszej trasy

Zobacz Irlandia 2009 na większej mapie

Każdy dzień naszej wyprawy przynosił nowe wrażenia i przygody, z których chcieliśmy zapamiętać jak najwięcej. Oto zapiski z naszego dziennika.

Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słow, zapraszamy więc do galerii, gdzie można zobaczyć fotorelację z naszej podróży.